Przegląd prasy: Nie ma zgody na obciążanie lekarzy kosztami badań

86498561
Fot. Thinkstock / Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o szczepionkach, które nigdy nie wrócą do sprzedaży.
Medexpress 2019-11-08 07:00

Cieszyński: Bez cyfryzacji nie będzie kontraktu z NFZ

- Każda placówka powinna mieć techniczną możliwość, by wystawiać e-recepty. Jednocześnie staramy się, by przejście na elektroniczne wersje dokumentów było wygodne, ale też opłacalne - mówi Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia – informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Gdzie są szczepionki? Niektóre preparaty już w ogóle nie wrócą do sprzedaży

Pacjenci, lekarze i farmaceuci mają kłopoty – na rynku brakuje szczepionek. Niektóre preparaty już w ogóle nie wrócą do sprzedaży, inne mogą się pojawić dopiero w 2022 r. Największy kłopot jest z profilaktyką przeciw HPV. To wirus prowadzący do raka szyjki macicy. Problemy dotyczą także szczepionek przeciwko odrze, ospie oraz grypie – informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Nie ma zgody na obciążanie lekarzy kosztami badań

Narodowy Fundusz Zdrowia przyjrzy się opisanemu przez nas wczoraj procederowi zawierania przez placówki kontraktów z lekarzami, obejmujących również koszty zlecanych przez nich badań. Może to bowiem stanowić naruszenie przepisów – informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Co jest przyczyną łysienia i jak zatrzymać włosy na głowie

Hormony, alergia, własny układ odpornościowy, niedobory mikroelementów mogą się przyczyniać do łysienia. W wielu przypadkach ten proces jest odwracalny – informuje Gazeta Wyborcza.

PDF

Zobacz także