Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
CeZ

16 listopada zarejestrowano pierwsze zdarzenie medyczne...

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 17 listopada 2020 08:55

16 listopada zarejestrowano pierwsze zdarzenie medyczne... - Obrazek nagłówka

16 listopada w miejscowości Wysokie w woj. lubelskim zarejestrowane zostało pierwsze zdarzenie medyczne oraz zaindeksowano pierwszą elektroniczną dokumentację medyczną w systemie e-zdrowia (P1). To kolejna po e-recepcie i e-skierowaniu usługa, dzięki której pacjenci zyskują dostęp do kompleksowej dokumentacji medycznej.

Pierwsze zdarzenie medyczne wraz z indeksem EDM zostało wystawione w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej w ramach pilotażu funkcjonalności zdarzeń medycznych, oraz indeksowania i wymiany Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (Pilotaż EDM). Pilotaż EDM rozpoczął się w sierpniu tego roku i potrwa do kwietnia 2021. Do udziału w pilotażu zakwalifikowały się 43 podmioty lecznicze (szpitale, placówki POZ i AOS). Pilotaż prowadzony jest w 4 województwach: lubelskim, mazowieckim, śląskim oraz małopolskim.

Celem pilotażu jest sprawdzenie procesu przekazywania danych o świadczeniach zdrowotnych do centralnego systemu e-zdrowie (P1). Pozwoli on również na ocenę poprawności wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej między podmiotami.

– Wdrożenie wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej i raportowania zdarzeń medycznych domknie katalog e-usług związanych z dokumentacją medyczną w oparciu o platformę e-zdrowie (P1). To szczególnie duży wysiłek organizacyjny dla placówek medycznych, więc tym bardziej doceniamy niesłabnące zaangażowanie i otwartość na współpracę, nawet w obecnej sytuacji epidemicznej. Elektroniczna dokumentacja medyczna jest niewątpliwie największym z dotychczasowych wyzwań, ale i najbardziej oczekiwanym rozwiązaniem zarówno przez pacjentów, jak i personel medyczny. E-recepta, e-skierowanie i wymiana EDM warunkują rozwój skutecznej telemedycyny, ale też bardziej efektywnych usług medycznych udzielanych w modelu tradycyjnym. To również fundament do budowy rozwiązań opartych o AI, które mogą wspierać pracę kadr medycznych oraz zwiększać zaangażowanie pacjentów w dbaniu o własne zdrowie – podkreśla Agnieszka Kister, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

Więcej: TU

Źródło: CeZ

Tematy

CSIOZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także