Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Adam Niedzielski został nominowany na ministra zdrowia

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 26 sierpnia 2020 14:01

Adam Niedzielski został nominowany na ministra zdrowia - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

W środę po godzinie 15:00 prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie rządu. Na stanowisko ministra zdrowia został powołany Adam Niedzielski, zaś urząd ministra MSZ objął Zbigniew Rau.

- Gratuluję panom przejęcia tak trudnych resortów. Zadania, które stoją przed panami są duże. Dzięki Bogu jesteście jednak fachowcami. Zajmowaliście się wieloma ważnymi sprawami w obu izbach parlamentu - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Dr Adam Niedzielski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył dwa kierunki studiów: ekonomię oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. Jest ekspertem z zakresu zarządzania publicznego. W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

Karierę zawodową rozpoczął w Ministerstwie Finansów, gdzie pełnił również funkcję dyrektora generalnego. Pracował w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Od 12 lipca 2018 r. Adam Niedzielski był zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Operacyjnych, a od 18 lipca 2019 r. pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Decyzją Ministra Zdrowia z dnia 10 października 2019 r. został powołany na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Adam Niedzielski regularnie uprawnia sport. Jest miłośnikiem biegania, gór i piłki nożnej. Lubi także jeździć na rowerze. W mediach społecznościowych zachęca do aktywności fizycznej.
Jest żonaty. Ma jedno dziecko.

Źródło: MZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.