Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Aktualne dane MZ: Rośnie liczba zakażonych koronawirusem

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 21 marca 2020 15:44

Aktualne dane MZ: Rośnie liczba zakażonych koronawirusem - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 492, poinformowało MZ w sobotę o 18.00:

Kilka godzin wcześniej resort informował o wzroście liczby przypadków do 452:

- Mamy 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 452/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu stanu epidemii. Premier ogłosił także zawieszenie zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych do Świąt Wielkanocnych, oraz podwyższenie kary z 5000 zł na 30000 zł i mechanizmy sprawdzenia tego, czy dany człowiek przebywa dalej w domu pod adresem, który zadeklarował.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski nakreślił najważniejsze zmiany, jakie pociągnie za sobą wprowadzenie stanu epidemii:

– Oznacza to, że – stosując ustawę o chorobach zakaźnych – minister zdrowia na terenie Polski, a wojewodowie na terenie województw mogą wyznaczyć rolę personelu medycznego, ale również innych osób w zwalczaniu epidemii. Można po prostu delegować kogoś do pracy na tym obszarze, który jest niezbędny, aby powstrzymać tą epidemię. Wprowadziliśmy również zmiany doprecyzowujące ograniczenia w branży transportowej czy w galeriach handlowych i przedsiębiorstwach. Zostaną otwarte w galeriach handlowych sklepy spożywcze i apteki. Będzie można również kupić środki czystości – tłumaczył minister zdrowia.


Podobne artykuły

Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także