Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Apteka jednak dla aptekarza

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 6 kwietnia 2017 15:37

Apteka jednak dla aptekarza - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
Właścicielem apteki moży być jedynie farmaceuta - posłowie z komisji ds. deregulacji zdecydowali, że ta zasada wróci do projektu zmian w prawie farmaceutycznym.

Nie pomogły apele posłów opozycji o przełożenie prac nad projektem zmian do czasu wyjaśnienia sytuacji z wicemistrem Krzysztofem Łandą, który podał się do dymisji. 

Posłowie PiS zgłosili poprawkę, która przywróciła zasadę "apteka dla aptekarza", choć na poprzednim posiedzeniu komisji ten zapis usunięto. Natomiast odrzucono z projektu poprawki zgłoszone przez opozycję.

Zmianami w prawie farmaceutycznym zaniepokojeni są przedsiębiorcy, którzy uważają, że będą one niekorzystne dla zarówno dla pacjentów, jak i właścicieli firm. W tej sprawie już w zeszłym roku napisali list otwarty do premier Beaty Szydło, w którym czytamy, że zasada "apteka dla aptekarza" zagraża istnieniu 1/3 aptek działających na polskim rynku. Apteki, których właścicielami nie są farmaceuci, w tym również sieci apteczne, będą znikać. List podpisały Business Centre Club, Federacja Pacjentów Polskich, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Pracodawcy RP, Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
96% polskich aptek jest własnością polskich przedsiębiorców, zarówno tych z wykształceniem farmaceutycznym, jak i osób, które nie są farmaceutami.

Ustawa „apteka dla aptekarza” ma szansę na sejmowe głosowanie jeszcze w tym tygodniu.

źródło: sejm.gov.pl; ISBnews

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

stetoskop
4 lipca 2024
Monosnap iTV Sejm - transmisje - Sejm Rzeczypospol (18)
Oglądaj na żywo

Sejmowa Komisja Zdrowia

26 czerwca 2024
iStock-1246922598
26 czerwca 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Nadzieja czy doświadczenie?

22 kwietnia 2024
ThinkstockPhotos-79168033
8 kwietnia 2024