Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Coraz więcej zakażonych pacjentów ze Śląska trafia do szpitala w Kędzierzynie Koźlu

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 31 marca 2021 13:35

Coraz więcej zakażonych pacjentów ze Śląska trafia do szpitala w Kędzierzynie Koźlu - Obrazek nagłówka
- O tym, jak radzi sobie Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie Koźlu podczas epidemii koronawirusa - opowiedział Medexpressowi dyrektor placówki Jarosław Kończyło.

Jarosław Kończyło:

Radzimy sobie z pandemią. Posiadamy wolne miejsca na oddziale zakaźnym. Ostatnio przyjmujemy 25-28 pacjentów dziennie. Wypisujemy mniej więcej połowę z nich. Obecnie mamy 195 pacjentów. Przyjmujemy pacjentów z innych regionów Polski. Najwięcej pacjentów przywożonych jest do nas z województwa śląskiego i dolnośląskiego.

Obecnym wyzwaniem jest rosnąca liczba pacjentów. Często nie jesteśmy pewni, czy daną osobę możemy przyjąć. Dlatego weryfikujemy ich na SOR-ze i izbie przyjęć. Dużym wyzwaniem dla systemu ochrony zdrowia jest także konieczność skupienia się na pacjentach covidowych. Niestety wielu pacjentów, którzy posiadają inne schorzenia niż koronawirus, będzie musiało poczekać na leczenie.

Personel medyczny odgrywa ważną rolę w walce z pandemią. Szanuję ich za poświecenie i opiekę nad zakażonymi pacjentami. Medycy stają na wysokości zadania.

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także