Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Druga politechnika z kierunkiem medycznym

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 27 lutego 2023 10:55

Druga politechnika z kierunkiem medycznym - Obrazek nagłówka

Politechnika Bydgoska jako druga po Politechnice Wrocławskiej chce uruchomić kierunki medyczne. W strukturze uczelni ma powstać Wydział Medyczny.

– Wsłuchujemy się w to, czego oczekuje od nas otoczenie. Medycyna na Politechnice Bydgoskiej to kolejny impuls do rozwoju uczelni, miasta i regionu. Mamy świadomość, że realizacja tego celu wymaga odpowiedniej kadry, zaplecza infrastrukturalnego oraz środków finansowych. Pierwsze prace i rozmowy w tym zakresie już się toczą. Wkrótce poinformujemy o szczegółach. Ze swojej strony mogę zapewnić, że determinacji nam nie zabraknie – mówił prof. Marek Adamski, rektor Politechniki Bydgoskiej.

Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki powiedział, że to nic dziwnego, że na Politechnice będzie medycyna. - W Europie istnieje wiele uczelni technicznych, które kształcą inżynierów oraz lekarzy i personel medyczny. W ostatnim czasie, wniosek o utworzenie kierunku lekarskiego złożyła Politechnika Wrocławska. Drugą politechniką w kraju, która zajmie się kierunkami medycznymi będzie Politechnika Bydgoska – powiedział.

Źródło: Politechnika Bydgoska

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także