Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Premier

Dzisiaj do szpitala tymczasowego trafi pierwszy pacjent

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 listopada 2020 15:38

Dzisiaj do szpitala tymczasowego trafi pierwszy pacjent  - Obrazek nagłówka

W czwartek na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja prasowa podczas które premier Mateusz Morawiecki opowiedział o walce z koronawirusem. - Przeznaczyliśmy wszystkie siły i środki, żeby zwiększać bazę szpitalną i łóżkową. Nigdy w historii ostatnich lat tak wiele osób nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu - lekarzom i pracownikom służby zdrowia - powiedział Morawiecki.

Szef rządu poinformował, że na stadionie docelowo będzie ok. 1200 miejsc. - Kilkadziesiąt respiratorów, kardiomonitorów i wiele innego sprzętu, postawionego tutaj w ciągu dwóch, trzech tygodni. - Z tego miejsca - ze Szpitala Narodowego, gdzie w ciągu niecałych 2 tygodni powstało ten szpital tymczasowy, mówię dziękujemy - dziękujemy wam drodzy medycy, bo dzięki wam czujemy się bezpieczniej - powiedział premier.

Morawiecki tłumaczył, że trzeba ograniczyć mobilność i kontakty. - Przed nami ostatni krok, który wdrożymy jeśli będzie trzeba za 7 do 14 dni, ale to wszystko zależy od tego, jak będziemy się trzymać zasad epidemii. Przestrzegajmy zasad DDMA+W - Każdy, kto chroni swoje życie chroni, też życie innych. Musimy przerwać ten łańcuch zakażeń i zwiększyć bazę łóżek, żeby móc leczyć tych, którzy zachorują na COVID-19 - powiedział. - Dzisiaj do tego szpitala tymczasowego trafi pierwszy pacjent - dodał.

Morawiecki powiedział, że należy przestrzegać obostrzeń. - Będziemy musieli jeszcze przez długi czas żyć w reżimie sanitarnym, ale żeby móc wracać do normalności, to musimy dzisiaj przerwać ten łańcuch zakażeń koronawirusem. Proszę wszystkich o współpracę i zaangażowanie w walkę z epidemią - powiedział.

Źródło: Twitter

-

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także