Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Fizjoterapeuci zarobią więcej! Jest zarządzenie NFZ

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 8 kwietnia 2021 08:33

Fizjoterapeuci zarobią więcej! Jest zarządzenie NFZ - Obrazek nagłówka
Fot . Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
NFZ opublikował zarządzenie, które zmienia wyceny w fizjoterapii. - Wzmocnienie indywidualnej pracy z pacjentem na plus. Minus brak urealnienia wycen wszystkich świadczeń - oceniają fizjoterapeuci.

Wycena indywidualnej pracy z pacjentem została zwiększona o 6 punktów w warunkach ambulatoryjnych (z 28 pkt do 34) oraz o 11 punktów w warunkach domowych (z 55 pkt do 66). To bardzo dobra informacja dla pacjentów. Ta decyzja promuje najefektywniejsze, bo indywidualne podejście do pacjenta. Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Ministerstwo Zdrowia podejmując taką decyzję wykazały się odpowiedzialnością za dobro pacjentów.

Inna istotna korekta dotyczy także zmiany indywidualnej pracy z pacjentem z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności – nie mniej niż 30 minut o 4 punkty (z 19 pkt. do 23).

Krajowa Izba Fizjoterapeutów postulowała urealnienie wycen wszystkich zakresów, dlatego niezrozumiała jest obniżka wyceny niektórych świadczeń.

Kolejnym ważnym i oczekiwanym przez fizjoterapeutów krokiem będzie zmiana i podniesienie wyceny wizyty fizjoterapeutycznej.

Przepisy zarządzenia stosuje się do rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych od dnia 1 stycznia 2021 r.

Źródło: KIF

Zobacz także