Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Instrumentariuszki z NIO są na zwolnieniach lekarskich. Szpital przesuwa zabiegi

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 6 września 2022 09:16

Instrumentariuszki z NIO są na zwolnieniach lekarskich. Szpital przesuwa zabiegi - Obrazek nagłówka
Narodowy Instytut Onkologii
Operacje planowe w Narodowym Instytucie Onkologii przy ul. Roentgena w Warszawie są przesuwane na przyszły tydzień. Powodem są zwolnienia lekarskie, jakie przedstawiły instrumentariuszki.

W poniedziałek na zwolnieniach było 14 pielęgniarek pracujących na bloku operacyjnym. Jak informuje Mariusz Gierej, rzecznik prasowy szpitala, na ten dzień zaplanowano 37 operacji. 21 z nich się nie odbyło.

– Zwolnienia są wystawione do końca tygodnia. Naczelny chirurg na bieżąco monitoruje sytuację i ustala z oddziałami, które przypadki są najpilniejsze i trzeba je wykonać w pierwszej kolejności. Dobro pacjentów jest dla nas na pierwszym miejscu, a ich stan może się zmieniać z godziny na godzinę – mówi rzecznik.

Mariusz Gierej dodaje, że zaległości w realizacji zabiegów planowych będą nadrabiane od początku przyszłego tygodnia. W sumie przesuniętych na późniejszy termin będzie około stu operacji zaplanowanych na ten tydzień. To mniej pilne przypadki, takie jak na przykład zabiegi rekonstrukcyjne.

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy jest największą placówką onkologiczną w kraju.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także