Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Izabela Leszczyna spotka się z Maciejem Miłkowskim. Omówią sprawę szczepionek

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 13 grudnia 2023 13:52

Izabela Leszczyna spotka się z Maciejem Miłkowskim. Omówią sprawę szczepionek - Obrazek nagłówka
– Wszyscy wiceministrowie zdrowia złożyli dymisje. Maciej Miłkowski był na tyle odpowiedzialny, że jest i czeka na spotkanie ze mną. Będę chciała rozmawiać z nim o szczepionkach i sytuacji epidemicznej – powiedziała w rozmowie z dziennikarzami nowa minister zdrowia Izabela Leszczyna. W planach ma również spotkanie z prezesem NFZ i przewodniczącym samorządu lekarzy.

– Bezpieczeństwo epidemiczne to dzisiaj słowo-klucz. Za chwilę spotkam się z wiceministrem, który nadzorował politykę lekową. Porozmawiamy o sytuacji epidemicznej: o tym, jak wygląda sprawa szczepionek, czy ich brakuje, czy są tam, gdzie są potrzebne i co zrobić, żeby każdy, kto się chce zaszczepić przeciw najnowszemu wariantowi koronawirusa mógł to zrobić – powiedziała minister zdrowia.

Jedną z pierwszych decyzji ma być spotkanie z konsultantem krajowym w dziedzinie chorób zakaźnych i powołanie zespołu, który będzie monitorował sytuację epidemiczną.

– Będzie przekazywał nam informacje niezbędne do tego, byśmy wszyscy wiedzieli, w jakim miejscu jesteśmy, czy mamy się czego obawiać i jak mamy się zachowywać – zapowiedziała.

Jak poinformowała szefowa resortu zdrowia, wszyscy wiceministrowie zdrowia podali się do dymisji. Maciej Miłkowski spotka się jednak z Izabelą Leszczyną i omówi z nią wspomniane kwestie. Nowa minister będzie się też widziała z prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia Filipem Nowakiem i prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej Łukaszem Jankowskim.

Jako jedno z najważniejszych do zrealizowania zadań wskazała walkę z długiem zdrowotnym. Zadeklarowała też podejście pacjentocentryczne i dobrą współpracę z zawodami medycznymi.

– Głęboko wierzę w to, że wszystkie zawody medyczne, czyli wszyscy ci, którzy dbają o dobrostan Polek i Polaków myślą dokładnie tak samo jak ja. Ten, kto przychodzi do lekarza, nieważne, czy to POZ czy opieka specjalistyczna lub szpital, nie jest świadczeniobiorcą, tylko przede wszystkim pacjentem – powiedziała Izabela Leszczyna.

– Wszystkie decyzje, które będą wychodziły z tego ministerstwa, będą służyły pacjentom, a także dobrej organizacji pracy wszystkich zawodów medycznych – dodała.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.