Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Jedyny wykaz suplementów

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 8 września 2017 10:16

Jedyny wykaz suplementów - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages

Odpowiedzią na potrzeby rynku i regulatora oraz potwierdzeniem jakości i źródłem rekomendacji dla konsumentów może okazać się Suplindex. To jedyny wykaz wszystkich dostępnych w Polsce suplementów diety, środków spożywczych zawierających farmakologiczne składniki roślinne i odżywek specjalistycznego żywieniowego znaczenia, gdzie patronat naukowo-badawczy nad standardem jakości produktu w wybranych parametrach sprawuje Narodowy Instytut Leków. 
Celem wydawnictwa jest budowanie rzetelnej wiedzy o suplementach diety w celu porządkowania rynku suplementów diety z korzyścią dla pacjentów.
Katalog będzie dystrybuowany wśród: farmaceutów, lekarzy POZ, lekarzy medycyny rodzinnej, pediatrów, pacjentów i liderów opinii w wersjach drukowanej i elektronicznej.
Suplindex umożliwia też weryfikację jakości preparatów – to tu pacjent/klient  znajdzie informację nt. badań, certyfikatów, składu czy znaków towarowych, które pozwolą mu w oparciu o wiarygodne źródło znaleźć najlepszy preparat. Tym samym Suplindex to platforma komunikacyjna między producentem (który dostarcza informacji), pacjentem i specjalistą, który może zalecić uzupełnienie terapii o najlepszy preparat. 
Suplindex to pierwszy dostępny w naszym kraju program informacyjno-edukacyjny porządkujący  rynek suplementów diety w oparciu o rzetelną wiedzę.

Zobacz także