Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Janusz Cieszyński

Jesteśmy skłonni zwiększać możliwości testowania

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 29 kwietnia 2020 10:11

Jesteśmy skłonni zwiększać możliwości testowania - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

W środę wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński był gościem programu "Rozmowa Piaseckiego" na antenie TVN24. Opowiedział o walce z koronawirusem.

- Brak wzrostu zakażeń po pierwszych krokach łagodzenia obostrzeń umożliwi zapowiadane wcześniej wprowadzenie kolejnych kroków w kierunku łagodzenia obostrzeń, które zapewne dzisiaj przedstawi na konferencji premier Morawiecki - powiedział Cieszyński. - Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że to są kwestie, które są monitorowane w trybie ciągłym, dlatego jeżeli okaże się, że z jakiegoś powodu ten termin by się odwrócił i liczba zachorowań znowu zaczęłaby istotnie rosnąć, to my jesteśmy w każdej chwili gotowi do tego, aby zrobić krok wstecz - dodał.

Cieszyński poinformował, że MZ jest skłonne zwiększać możliwości testowania.

- Mamy na to środki finansowe i organizacyjne, aby to robić, ale podstawą są zlecenia. Na przykład prof. Simon, który jest ekspertem w tej dziedzinie, powiedział w jednym z wywiadów, że on sam zastanawia się, dlaczego nie jest zlecanych więcej testów. Jesteśmy otwarci na to, aby realizować strategię robienia jak najwięcej testów - dlatego choć zaczynaliśmy od kilku laboratoriów, uruchomiliśmy ich już prawie sto - wyjaśnił.

Źródło: TVN 24

Podobne artykuły

Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także