Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Premier

Każdy szpital, który zgłosi się po respirator do ARM, otrzyma go

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 listopada 2020 10:39

 Każdy szpital, który zgłosi się po respirator do ARM, otrzyma go - Obrazek nagłówka
FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETA

W sobotę premier Mateusz Morawiecki był na budowie tymczasowego szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Opowiedział o walce z epidemią koronawirusa.

- Dzisiaj obowiązuje w Polsce najwyższy stopień zagrożenia epidemiologicznego. Włączyliśmy hamulec bezpieczeństwa, by ratować ludzkie życie i zdrowie. Chciałbym, aby to nie strach przed koronawirusem czy karą nakładaną przez władzę był elementem, który skłania do noszenia maseczki, ale przede wszystkim odpowiedzialność za siebie i za innych - powiedział premier.

- Tu w Centrum Kongresowym budowany jest kolejny szpital tymczasowy. Znajdzie się tu 500 łóżek, z czego 100 respiratorowych. W ciągu miesięcy letnich dokonywaliśmy zakupu respiratorów, dziś podłączonych jest 2200 respiratorów, a na magazynach jest dostępne kolejnych 3500 respiratorów. Tylko w ostatnim miesiącu zainstalowano 1000 respiratorów - dodał.

Morawiecki powiedział, że każdy szpital, który się zgłosi do Agencji Rezerw Materiałowych, otrzyma respiratory. - One są ostatnią linią obrony medycznej, są dostępne w związku z zakupami, które wcześniej poczyniliśmy - wyjaśnił.

Źródło: Kancelaria Premiera, Twitter

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.