Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

KIF: 300 fizjoterapeutów pracuje z chorymi na COVID-19

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 9 kwietnia 2020 11:44

KIF: 300 fizjoterapeutów pracuje z chorymi na COVID-19 - Obrazek nagłówka
Źródło: Youtube


300 fizjoterapeutów pracuje z chorymi na COVID-19, a ok. 9000 z pacjentami, dla których potencjalnymi skutkami przerwania fizjoterapii mogą być poważne uszczerbki na zdrowiu lub zagrożenie życia. Fizjoterapeuci na równi z innymi profesjonalistami są narażeni na ryzyko zarażenia SARS-CoV-2. Kontakt z fizjoterapeutą jest długotrwały (min. kilkadziesiąt minut) i bezpośredni.
Już ponad 300 przedstawicieli fizjoterapeutów pracuje z chorymi na COVID-19. W ramach ich wsparcia Krajowa Izba Fizjoterapeutów przygotowała zalecenia do prowadzenia fizjoterapii z zarażonymi pacjentami. Kolejnym krokiem w kierunku lepszego przygotowania fizjoterapeutów do postępowania fizjoterapeutycznego u pacjentów z COVID-19 jest propozycja Izby dotycząca szkoleń on-line dla chętnych osób.

Ofertę skierowano w pierwszej kolejności do fizjoterapeutów zatrudnionych w szpitalach jednoimiennych. Pomysł spotkał się z bardzo dużym i pozytywnym odzewem nie tylko fizjoterapeutów, ale także wśród lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy widzą potrzebę zdobycia nowej i jakże przydatnej wiedzy w obliczu epidemii. Na szkolenia on-line zgłosiło się blisko 220 osób z 26 podmiotów.
Fizjoterapeuci gotowi do wsparcia innych profesjonalistów medycznych nie tylko w obszarze fizjoterapii
Do Krajowej Izby Fizjoterapeutów trafiają liczne zgłoszenia od fizjoterapeutów, którzy rozumieją powagę sytuacji i są gotowi podjąć się pracy z osobami zakażonymi. Wielu z nich przy tym podkreśla, że wykonywanie medycznego zawodu zaufania publicznego obliguje do wspierania pozostałego personelu w wykonywaniu czynności medycznych. Ich postawa jest rozwiązaniem problemu braku rąk do pracy wśród innych profesjonalistów medycznych.
Krajowa Izba Fizjoterapeutów zwróciła się także z apelem do premiera i ministra zdrowia z prośbą o włączenie chętnej grupy fizjoterapeutów do pracy w walce z epidemią wywołaną przez koronawirusa. W następnych dniach w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia oraz wojewodami uruchomimy mailing oraz informacje na stronie www. W przygotowaniu jest także instrukcja o zasadach bezpieczeństwa i warunkach i organizacji pracy. KIF chce ułatwić i przekazać aktualną i rzetelną informację wszystkim tym, którzy chcieliby się podjąć niezwykle trudnej, ale jakże potrzebnej i odpowiedzialnej pracy z zarażonymi pacjentami, zarówno w obszarze pracy fizjoterapeutycznej oraz wsparcia w zakresie wykonywania innych czynności medycznych. Jest rzeczą naturalną, że gotowość fizjoterapeutów do pracy musi się wiązać z odpowiednim zabezpieczeniem podczas jej wykonywania.

Źródło: KIF

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)