Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
WUM

Komisja wyjaśnia ewentualne nieprawidłowości ws. szczepień

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 4 stycznia 2021 08:30

Komisja wyjaśnia ewentualne nieprawidłowości ws. szczepień  - Obrazek nagłówka

Warszawski Uniwersytet Medyczny informuje, że 3 stycznia br. rozpoczęła pracę komisja do wyjaśnienia ewentualnych nieprawidłowości w procesie organizowania i prowadzenia szczepień przez Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o.

Przewodniczącym komisji został prof. dr hab. Roman Smolarczyk, a członkami: prof. dr hab. Alicja Wiercińska - Drapało i prof. dr hab. Robert Gałązkowski.

Zadaniem komisji jest wyjaśnienie zarzucanych WUM nieprawidłowości w procesie przygotowania i prowadzenia szczepień przez Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o. o. poprzez zaszczepienie osób spoza priorytetowej „grupy zero”.

W związku z powyższym, komisja planuje przeprowadzić rozmowy z: rektorem WUM - prof. Zbigniewem Gaciongiem, prezes Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o. o. - dr n. med. Ewą Trzeplą, z dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - Anną Łukasik i innymi pracownikami zaangażowanymi w proces szczepień.

Są to osoby kluczowe dla wyjaśnienia tej sprawy. Komisja zapozna się z dostępną dokumentacją oraz planami promocji szczepień przez osoby publiczne, które zgodziły się zostać ambasadorami akcji. Biorąc pod uwagę rangę problemu komisja dołoży wszelkich starań, by jak najszybciej wyjaśnić zaistniałą sytuację. O rezultatach swoich prac i wnioskach komisja natychmiast poinformuje rektora WUM i opinię publiczną.

3 stycznia prezes CM WUM Sp. z o.o. dr Ewa Trzepla oddała się do dyspozycji rady nadzorczej spółki.

Źródło: WUM

Tematy

szczepienia / WUM / COVID-19

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także