Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Konferencja prasowa Michała Dworczyka i prezesa NFZ - przyspieszenie programu szczepień

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 6 kwietnia 2021 11:58

Konferencja prasowa Michała Dworczyka i prezesa NFZ - przyspieszenie programu szczepień - Obrazek nagłówka
- Namawiamy wszystkich pacjentów powyżej 60 r.ż., żeby zwracać się do punktu szczepień z pytaniem o możliwość przesunięcia terminu na wcześniej - mówił na konferencji Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk:

Tak jak zapowiadaliśmy, II kwartał to znaczne przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień, które jest dużym wyzwaniem i wymaga dodatkowej pracy. Nie tylko od tych, którzy organizują program, od punktów szczepień, ale od nas wszystkich.

W najbliższych 2 tygodniach do punktów szczepień w całej Polsce trafi łącznie ponad 2 mln szczepionek. Musimy być bardziej elastyczni i myśleć o sytuacjach, z którymi do tej pory jeszcze się nie spotykaliśmy, czyli nadmiar szczepionek punktowo.

Takie sytuacje jak nadmiar szczepionek punktowo będą miały miejsce, a my będziemy naprzeciw nim wychodzić. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.

Bardzo ważny krótkoterminowy cel - chcemy przede wszystkim przyspieszyć szczepienia osób 60+, żeby były zaszczepione jeszcze w kwietniu. Dlatego apelujemy do punktów szczepień, żeby przesuwały takie osoby z maja na terminy kwietniowe.

Namawiamy wszystkich pacjentów powyżej 60 r.ż., żeby zwracać się do punktu szczepień z pytaniem o możliwość przesunięcia terminu na wcześniej. Jeśli z jakichś powodów będzie to niemożliwe prosimy o kontakt przez naszą infolinię 989.

To co jest bardzo ważne to dalsza realizacja NPS i kalendarz szczepień - 12.04 zaczynamy zapisy osób urodzonych w '62, a potem każdego dnia kolejny rocznik będzie dołączał do zapisów. Do 24.04 chcemy dojść do osób urodzonych w 1973 r.

Formularz za pośrednictwem którego można zgłosić chęć zaszczepienia i uzyskać pierwszeństwo przy zapisach działał od stycznia do marca i miał charakter profrekwencyjny. Teraz już nie działa i możliwa będzie rejestracja na konkretne terminy.

Pojawiły się informacje, że w Rzeszowie szczególnie duży procent mieszkańców już się zaszczepił, pojawiły się też polityczne insynuacje, że Podkarpacie jest inaczej traktowane niż reszta kraju - to są kłamstwa i nieprawdziwe informacje.

Apeluję do polityków i obserwatorów - rozmawiając o NPS posługujmy się sprawdzonymi danymi i wypowiadajmy się w sposób przemyślany. Powinniśmy działać jak jedna drużyna, mamy jeden cel - zaszczepienie jak największej części populacji.

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dot. epidemii koronawirusa:

Mamy 8245 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1792), śląskiego (1228), wielkopolskiego (731), małopolskiego (663), dolnośląskiego (591), pomorskiego (573), łódzkiego (497), kujawsko-pomorskiego (368), podkarpackiego (334), zachodniopomorskiego (274), lubelskiego (239), opolskiego (209), świętokrzyskiego (209), lubuskiego (205), warmińsko-mazurskiego (125), podlaskiego (92). 115 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 28 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby.

Liczba zakażonych koronawirusem 2 456 709 / 55 065 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Źródło: MZ/KPRM

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także