Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Koronawirus: Od soboty nowe obostrzenia. Sprawdź gdzie i jakie

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 24 lutego 2021 10:06

Koronawirus: Od soboty nowe obostrzenia. Sprawdź gdzie i jakie - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił nowe zasady bezpieczeństwa.

W środę w MZ odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ws. sytuacji epidemicznej w Polsce.

- Dzisiejsze dane dotyczące zakażeń wskazują że 3 fala rozpędza się. Obserwujemy dynamiczne zmiany w szpitalnictwie. Obserwujemy przyrost hospitalizowanych pacjentów z COVID-19, w ostatnim tygodniu to ponad 1200 osób. Zwiększa się też liczba zleceń w POZ na wykonywanie testów na koronawirusa. W ubiegłym tygodniu wykonano 73 tysiące zleceń. W tym tygodniu przekroczyliśmy 90 tys. zleceń na wykonywanie testów - powiedział Niedzielski. - Obserwujemy systematyczny wzrost liczby zakażonych brytyjską mutacją koroanwirusa. Północne województwa Polski są obecnie bardziej dotknięte pandemią. regiony południowe znoszą je łagodniej - dodał.

W związku dużą liczbą zakażonych koronawirusem minister zdrowia powiedział, że od 27 lutego zostaną wprowadzone następujące obostrzenia. Oto one:

- będzie obowiązek używania maseczek do zasłaniania ust i nosa. Będzie zakaz używania szalików, kominów, chust, przyłbic do zasłaniania ust.

- nastąpi powrót obostrzeń w woj. warmińsko-mazurskim, takich jak: nauczanie zdalne w klasach 1-3, będą zamknięte hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie, baseny, korty tenisowe, stoki.

- kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji za wyjątkiem zaszczepionych osób dwiema dawkami szczepionki lub posiadającymi negatywny wynik testu, który został wykonany do 48 godzin przed wjazdem.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.