Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Koronawirus: Zmiany dla komercyjnych laboratoriów diagnostycznych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 listopada 2020 08:09

Koronawirus: Zmiany dla komercyjnych laboratoriów diagnostycznych - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Resort zdrowia opublikował komunikat dla laboratoriów wykonujących komercyjnie testy na w diagnostyczne w kierunku SARS-CoV-2.

Od 5 listopada 2020 r. każde medyczne laboratorium diagnostyczne wykonujące diagnostykę zakażenia wirusem SARS-CoV-2 będzie zobowiązane do wprowadzenia do systemu teleinformatycznego udostępnionego przez jednostkę podległą ministrowi właściwemu do spraw zdrowia (systemu EWP), informacji o osobie zakażonej oraz informacji o pozytywnym wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 finansowanego ze środków innych niż środki publiczne.

MZ argumentuje, że dzięki tej zmienia, czyli umieszczeniu pozytywnego wyniku testu w systemie EWP także klienci wykonujący badania na zasadach komercyjnych zyskają znaczące ułatwienia w okresie objęcia obowiązkową izolacją domową, w tym uzyskają wynagrodzenie lub zasiłek chorobowy bez potrzeby uzyskania eZLA (ich pracodawca otrzyma z ZUS wszystkie niezbędne dane).

Dlatego MZ przypomina o konieczności utworzenia przez laboratoria, wykonujące ww. testy komercyjnie, konta w systemie EWP.

Wnioski o założenie konta w tym systemie, w formacie zgodnym z załącznikiem, należy przesyłać na adres [email protected].

Źródło: MZ

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także