Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Kto został prezesem Polskiego Towarzystwa Urologicznego?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 23 czerwca 2017 07:56

Kto został prezesem Polskiego Towarzystwa Urologicznego? - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
Podczas Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego wybrano prezesa na kolejną kadencję.

21 czerwca br.  zakończył się zorganizowany w Katowicach 47. Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Walne zebranie członków PTU dokonało wyboru prezesa elekta. Został nim obecny prezes PTU, prof. Piotr Chłosta, przed którym kolejna kadencja pracy na rzecz Towarzystwa i polskiej urologii.

Prof. Piotr Chłosta obecnie kieruje również Katedrą i Kliniką Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, która w „Rankingu Szpitali 2017” opublikowanym w maju tego roku przez tygodnik „Wprost”, uzyskała miano najlepszego ośrodka urologicznego w kraju. W kręgu zainteresowań naukowych profesora szczególne miejsce zajmują urologia onkologiczna, endourologia, urologia laparoskopowa oraz nauczanie urologii, o czym świadczy pasja z jaką pracuje na rzecz edukacji młodych urologów.

Piotr Chłosta ma na swoim koncie ponad 250 prac naukowych opublikowanych w recenzowanych medycznych czasopismach naukowych w kraju i za granicą. Jest także współredaktorem i współautorem pierwszego w Polsce „Atlasu Laparoskopii Urologicznej”. Co niezwykle istotne profesor, nie boi się nowatorskich metod operacyjnych, do rodzimej urologii wprowadził oryginalne modyfikacje kilku powszechnie stosowanych sposobów leczenia zabiegowego, czego przykładem jest choćby, przeprowadzony w ramach sesji otwierającej 47. Kongres PTU, zabieg mało inwazyjnego usunięcia pęcherza moczowego metodą laparoskopową. 

Źródło: materiały prasowe

Tematy

urologia / PTU

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.