Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Maria Ochman ponownie przewodniczącą Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 3 lipca 2023 14:03

Maria Ochman ponownie przewodniczącą Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” - Obrazek nagłówka
Fot. MedexpressTV
28 czerwca w Warszawie odbył się Kongres Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”, z udziałem przedstawicieli zawodów medycznych, sanepidów, domów pomocy społecznej i uzdrowisk.

Na Marię Ochman głosowało 36 delegatów spośród 45 głosujących. Szefowa Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności społecznej, związkowej.

W Kongresie udział wzięli Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Wiceminister Piotr Bromber oraz profesor Dariusz Dudek z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej.

O walce w czasie pandemii Covid-19 o większe stawki dla ratowników medycznych, dodatki dla pielęgniarek, salowych czy dofinansowanie sanepidów, a także o ogromnej roli pracowników Domów Pomocy Społecznej, gdzie od lat nie było podwyżek, mówiła w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność”.

Maria Ochman jest socjologiem, terapeutą-tyflopedagogiem; od 1989 r. jest członek NSZZ „Solidarność”. Od 2002 r. pełni funkcję przewodniczącej Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

Źródło: Tygodnik Solidarność/Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także