Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Minister zdrowia zawiesił dyrektora szpitala miejskiego w Radomiu

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 10 marca 2021 14:58

Minister zdrowia zawiesił dyrektora szpitala miejskiego w Radomiu - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

W środę odbyła się konferencja ministra zdrowia dotycząca zwiększenia potencjału łóżkowego szpitali tymczasowych dla pacjentów x COVID-19.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zawieszeniu dyrektora szpitala miejskiego w Radomiu. - Docierają do mnie sygnały o trudnej współpracy wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła z dyrektorem szpitala miejskiego w Radomiu Markiem Pacyną. To nie czas, aby poświęcać energię na niesnaski. Współpraca wojewody z dyrektorem szpitala nie układała się. Dyrektor nie wdrażał decyzji wydanych przez wojewodę. Choć wojewoda przedstawił listę chętnych do pracy w szpitalu, to dyrektor placówki nie zrealizował tego. Sytuacja ta jest nie do zaakceptowania. Dlatego zdecydowałem o zawieszeniu dyrektora szpitala w obowiązkach - tłumaczył minister zdrowia.

Adam Niedzielski poprosił dyrektora NFZ o wskazanie osoby zarządzającej placówką. Będzie nim Andrzej Cieślik, który od lat współpracuje na rzecz lokalnego zdrowia.

- Zajętość łóżek na Mazowszu przekracza 70 proc. W przypadku łóżek respiratorowych to 80 proc. Ta sytuacja nie pozwala na kłótnie, na brak kooperacji. Potrzebne jest szybkie działanie - podkreślił podczas konferencji minister zdrowia.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.