Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Mobilna izolatka w polskich szpitalach

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 20 kwietnia 2020 12:05

Mobilna izolatka w polskich szpitalach - Obrazek nagłówka
Naukowcy Wydziału Medycznego UKSW wraz z Fundacją uczelni stworzyli i wyprodukowali mobilną izolatkę dla pacjentów zakażonych koronawirusem. 10 izolatek już chroni lekarzy w polskich szpitalach.

W UKSW powstał projekt skutecznej i mobilnej izolatki, która z jednej strony chroni pracowników służby zdrowia, z drugiej umożliwia swobodny dostęp do pacjentów. Projekt powstał przy ścisłej współpracy z lekarzami i personelem medycznym w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie. Na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii od tygodnia działają już pierwsze mobilne izolatki. Istnieją plany, aby poszerzyć zastosowanie zaprojektowanych osłon również do sal operacyjnych oraz szpitalnych oddziałów ratunkowych...

Wyprodukowano już 10 takich izolatek. Nadal można wspierać walkę z koronawirusem, wpłacając dowolne kwoty na nr konta: 75 1090 1056 0000 0001 4453 0441 z dopiskiem walka z koronawirusem.

Szczegółowe zastosowanie mobilnej izolatki

Osłona ma zastosowanie dla pacjentów zaintubowanych, wentylowanych nieinwazyjnie i na oddechu własnym. W szczególności znajduje ona zastosowanie na sali operacyjnej (m.in. przy intubacji lub zabiegu na oddechu własnym w znieczuleniu regionalnym), w trakcie transportu wewnątrzszpitalnego, na oddziałach szpitalnych, w trakcie diagnostyki (np. RTG, USG) wykonywanej na łóżku pacjenta. Dzięki prostej konstrukcji możliwy jest jej szybki demontaż, odkażenie i zamontowanie dla kolejnego pacjenta. Konstrukcja umożliwia ponadto zamocowane urządzenia telekomunikacyjnego dla pacjenta sprzężonego z urządzeniem telekomunikacyjnym personelu medycznego, który umożliwia kontakt z nim lekarza podczas badania oraz monitorowanie jego stanu zdrowia. Połączenie tabletu z termometrem bezdotykowym umożliwia okresowy pomiar temperatury bez zbliżania się pracowników opieki do pacjenta.

Źródło: UKSW

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.