Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Molekularny test, który wykrywa koronawirusa w ciągu 5 minut

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 kwietnia 2020 10:00

Molekularny test, który wykrywa koronawirusa w ciągu 5 minut - Obrazek nagłówka
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) dopuściła do obrotu wyprodukowany przez firmę Abbott test, który w ciągu 5 minut potwierdza obecność koronawirusa w organizmie. Wynik negatywny możemy uzyskać po 13 minutach.

Nowoczesny test będzie działać na platformie Abbott ID NOW, przenośnym urządzeniu, które może być wykorzystane i zainstalowane w każdym miejscu, tam gdzie jest to niezbędne, tj. w karetkach, na szpitalnych oddziałach ratunkowych oraz w przychodniach.

– Pandemia COVID-19 zwalczana jest na wielu frontach, a przenośny test molekularny, który oferuje wyniki w ciągu kilku minut, stanowi uzupełnienie szerokiej gamy rozwiązań diagnostycznych niezbędnych do zwalczania tego wirusa - powiedział Robert B. Ford, prezes i dyrektor operacyjny, Abbott. – Dzięki szybkim testom ID NOW, pracownicy służby zdrowia mogą przeprowadzać badania molekularne poza szpitalem, w punktach zapalnych epidemii – dodał Ford.

Platforma Abbott ID NOW to niewielkie przenośnie urządzenie wielkości tostera, które wykorzystuje technologię molekularną. Urządzenie wyróżnia się wysoką dokładnością. Po raz pierwszy zostało wprowadzone na rynek w 2014 roku, w celu diagnostyki i leczenia grypy typu A i B oraz innych chorób zakaźnych. Technologia ta zapewnia wyniki w kilka minut, umożliwiając tym samym klinicystom podejmowanie decyzji opartych na dowodach jeszcze w czasie wizyty pacjenta. Koncern planuje produkować około 5 milionów testów miesięcznie.

Źródło: https://abbott.mediaroom.com/2020-03-27-Abbott-Launches-Molecular-Point-of-Care-Test-to-Detect-Novel-Coronavirus-in-as-Little-as-Five-Minutes

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.