Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

MZ: Będą pieniądze na podniesienie bezpieczeństwa danych pacjentów. Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 27 grudnia 2022 08:58

MZ: Będą pieniądze na podniesienie bezpieczeństwa danych pacjentów. Kto może ubiegać się o dofinansowanie? - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Do 31 października 2023 r. MZ wydłuża okres finansowania wydatków placówek medycznych na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Kto będzie mógł skorzystać ze wsparcia?

  • Ze wsparcia mogą skorzystać szpitale, które prowadzą leczenie szpitalne, rehabilitację leczniczą, lecznictwo uzdrowiskowe oraz opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień.
  • O dofinansowanie mogą też ubiegać się placówki, które mają umowę na opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień, ale nie są podmiotami wykonującymi działalność leczniczą, lub mają umowę na realizację pilotażu w centrach zdrowia psychicznego.

Wysokość wsparcia zależy od wartości kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Minister uzależnił złożenie wniosku o dofinansowanie od poziomu dojrzałości teleinformatycznej.

Placówki mogą otrzymać wsparcie w 2023 r. na zakup lub rozwój systemu kopii zapasowych, systemów Firewall, poczty elektronicznej wraz z systemem bezpieczeństwa oraz zakup lub rozwój systemów opartych na rozwiązaniach co najmniej klasy Endpoint Detection and Response w architekturze serwera.

Warunkiem otrzymania funduszy z Ministerstwa Zdrowia jest przeprowadzenie audytów bezpieczeństwa, które potwierdzą spełnienie kryteriów.

Źródło: MZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.