Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

MZ o trybie szczepień lekarek, które po urodzeniu dziecka będą chciały się zaszczepić

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 25 lutego 2021 09:01

MZ o trybie szczepień lekarek, które po urodzeniu dziecka będą chciały się zaszczepić - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages

Rzecznik Praw Lekarza – Monika Potocka w związku z kierowanymi do Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie pytaniami dotyczącymi trybu, w jakim będą szczepione lekarki, które w trakcie szczepienia grupy zero nie zostały zaszczepione ze względu na fakt bycia w ciąży, poprosiła Ministerstwo Zdrowia o zajęcie stanowiska, stworzenie właściwej procedury oraz opublikowanie jej na stronie Ministerstwa Zdrowia. Poniżej zamieszczamy odpowiedź z MZ.

Szanowna Pani Rzecznik,

W odpowiedzi na pismo z dnia 8 lutego br. dotyczące ustalenia trybu szczepienia kobiet (lekarek), które będąc w okresie ciąży nie zdecydowały się na zaszczepienie przeciw COVID-19, a po urodzeniu dziecka będą chciały się zaszczepić, proszę o przyjęcie poniższych informacji.

Proces szczepień został zaplanowany przez Radę Ministrów w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19. Kolejność szczepień określa rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 2316, ze zm.). Zgodnie z powyższym, osoby uprawnione do szczepień w ramach tzw. grupy „0” mogą w dowolnym momencie zapisać się do wybranego przez siebie punktu szczepień przeciw COVID-19 i skorzystać z możliwości zaszczepienia się w trakcie każdego etapu. Dokumentem uprawniającym do szczepień przeciwko Covid-19 jest ważne e-skierowanie.

Z poważaniem

Anna Miszczak

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także