Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Waldemar Kraska

Na razie nie idziemy drogą włoską, ale trudno to wykluczyć...

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 23 marca 2020 08:55

Na razie nie idziemy drogą włoską, ale trudno to wykluczyć... - Obrazek nagłówka
Fot. Jedrzej Nowicki/Agencja Gazeta

W poniedziałek gościem Radia ZET i Beaty Lubeckiej był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Opowiedział o zwalczaniu w Polsce epidemii koronawirusa. Zaznaczył, że to właśnie personel medyczny odgrywa w tej sytuacji główną rolę.

- Personel medyczny jest w zwalczaniu epidemii największym i najważniejszym ogniwem tego procesu. Staramy się i myślę, że pacjenci będą bezpieczni w szpitalu - powiedział Kraska. - Na razie nie idziemy drogą włoską, ale trudno to wykluczyć. Nie jestem wróżbitą i nie powiem, że jest bardzo dobrze - dodał.

Wiceminister zdrowia podkreślił, iż rząd intensywnie działa w walce z epidemią koronawirusa. - Doszły do nas nowe dostawy, idą następne. Nie idziemy złą drogą. Zapewniamy ciągle zużywający się sprzęt jednorazowej ochrony osobistej - wyjaśnił.

Waldemar Kraska zaznaczył, że bardzo ważną rolę w walce z epidemią odgrywa także społeczeństwo, które powinni w tym czasie pozostać w domu. Bardzo ważne jest, żebyśmy zostali w domu. Wszystkie kraje, które walczą z epidemią bardzo to podkreślają. To jedna z najtańszych, ale jedna z najskuteczniejszych metod - powiedział.

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także