Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

NFZ: Więcej pieniędzy dla SOR-ów i IP. O ile wzrośnie stawka bazowa?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 29 maja 2019 07:27

NFZ: Więcej pieniędzy dla SOR-ów i IP. O ile wzrośnie stawka bazowa? - Obrazek nagłówka
Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia przekazał do uzgodnień projekt zarządzenia – leczenie szpitalne - świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym oraz w izbie przyjęć.

Wprowadzone niniejszym zarządzeniem zmiany mają na celu urealnienie wartości stawek ryczałtów dobowych określanych dla SOR i IP. Zaproponowane rozwiązanie przewiduje zwiększenie, od dnia 1 lipca 2019 r., o 10 % stawki bazowej dla SOR i IP w stosunku do jej wartości obowiązującej w dniu wejścia w życie niniejszego zarządzenia. Wzrost wysokości stawki bazowej będzie miał przełożenie na zwiększenie wartości stawek ryczałtów dobowych, a co za tym idzie wysokość finansowania danych świadczeń opieki zdrowotnej od drugiej połowy 2019 r.

Zmiana jest odpowiedzią na planowaną przez Ministerstwo Zdrowia, od 1 lipca 2019 r., nowelizację rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego i m.in. planowane zmiany kadrowe w SOR oraz wprowadzenie obowiązkowej segregacji pacjentów zgłaszających się do oddziału, a także realizacją licznych postulatów Świadczeniodawców dotyczących zbyt niskich nakładów finansowych na te zakresy świadczeń.


Skutek finansowy wynikający z wprowadzenia zmian, w tym zmiany wyceny za punkt szacowany jest, w skali sześciu miesięcy, na około 52 mln PLN.

Projekt: TU

Źródło: NFZ

Tematy

SOR / NFZ / izba przyjęć

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także