Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Janusz Cieszyński

Nie cofniemy się przed powrotem do restrykcji, jeśli takie będzie przekonanie ekspertów

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 31 lipca 2020 09:02

 Nie cofniemy się przed powrotem do restrykcji, jeśli takie będzie przekonanie ekspertów - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 615 nowych zakażeniach koronawirusem. Jest to największa liczba od początku epidemii w Polsce. Łączna liczba potwierdzonych infekcji wynosi 45 031, zmarło 1709 osób. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz poinformował, że minister zdrowia Łukasz Szumowski przerwał urlop.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w "Faktach po Faktach" powiedział, że duża liczba nowych zakażeń dotyczy przede wszystkim trzech województw: śląskiego, mazowieckiego i małopolskiego.

- To przede wszystkim zakażenia z dużych zakładów pracy. To także ciąg dalszy badań przesiewowych, które były prowadzone w kopalniach, są prowadzone od wielu, wielu tygodni i my o tym cały czas informowaliśmy - wyjaśnił Cieszyński. Dodał, że badania przesiewowe najpierw są przeprowadzane wśród pracowników, a potem u ich rodzin.

Wiceminister zdrowia został zapytany, czy możliwy jest powrót do obowiązku noszenia maseczek ochronnych na ulicach. - Od samego początku mówimy o trzech najważniejszych zasadach - odpowiedział. Wymienił tu dystans społeczny, powszechny dostęp do płynów do dezynfekcji i wspomniane maseczki.

Na pytanie, czy Polacy powinni się przygotować na powrót obostrzeń, wiceminister zdrowia odpowiedział, że ten aspekt jest cały czas analizowany. - Mówiliśmy od samego początku, w szczególności kiedy konkretne restrykcje były znoszone, że będziemy się temu bardzo dokładnie przyglądali Jeżeli będzie przekonanie wśród ekspertów, że należy powrócić do części tych restrykcji, to my się przed tym nie cofniemy -powiedział Janusz Cieszyński.

Źródło: TVN 24

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także