Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
WAŻNE

Nie zalogujesz się do e-usług w systemie ochrony zdrowia za pomocą profilu zaufanego. Co z receptami?

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 19 stycznia 2024 09:18

Nie zalogujesz się do e-usług w systemie ochrony zdrowia za pomocą profilu zaufanego. Co z receptami? - Obrazek nagłówka
Jak zalogować się do e-usług w ochronie zdrowia w trakcie przerwy serwisowej profilu zaufanego?

Jak informuje Centrum E-Zdrowie, od dziś (19 stycznia, od 20:00) do soboty 20 stycznia (do 16:00) z uwagi na prace serwisowe Centralnego Ośrodka Informatyki. W tym czasie nie będzie można się logować za pomocą profilu zaufanego do systemów, rejestrów i innych e-usług e-zdrowia udostępnianych przez Centrum e-Zdrowia, a także wykorzystać profilu zaufanego do podpisywania dokumentów (np. e-recept).

Co zrobić?

W tym czasie możliwe będzie logowanie do systemów za pomocą mojeID w banku, e-dowodu oraz aplikacji mobilnej mObywatel. Dokumenty będzie można podpisywać certyfikatem ZUS (e-ZLA). W przypadku braku dostępu do systemu e-zdrowie (P1) lekarz może wystawić dokument w wersji papierowej.

Co z receptami i skierowaniami?

Nadal można podpisywać dokumenty (np. e-receptę, e-skierowanie, e-kartę szczepień) za pomocą certyfikatu ZUS (e-ZLA). W przypadku braku dostępu do systemu e-zdrowie (P1) lekarz może wystawić dokument w wersji papierowej.

Źródło: E-Zdrowie

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także