Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Niemcy już mierzą się z drugą falą koronawirusa

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 4 sierpnia 2020 14:31

Niemcy już mierzą się z drugą falą koronawirusa - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Szef niemieckiego związku lekarzy Marburger Bund, Susanne Johna, w wywiadzie dla Augsburger Allgemeine potwierdziła, że Niemcy przechodzą aktualnie drugą, choć płytką falę epidemii SARS-CoV-2. Dotychczasowe sukcesy walki z nowym wirusem mogą szybko stać się historią.

Od kilku już tygodni liczba potwierdzonych przypadków zakażeń codziennie rośnie. Eksperci ds. zdrowia znów ostrzegają, że nieprzestrzeganie zasad higieny i brak dystansu społecznego powoduje w najprostszy sposób rozprzestrzenianie się wirusa.


Jak dotąd największa gospodarka Europy przetrwała pandemię, odnotowując przy tym o wiele mniej zgonów niż w innych krajach takich, jak Francja i Włochy. Taki rezultat udało się osiągnąć dzięki szeroko zakrojonym testom, dobrze wyposażonemu systemowi opieki zdrowotnej i przestrzeganiu zasad dystansu społecznego.


Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Niemczech wzrosła o 879 do 211281, jak wynika z danych Instytutu Roberta Kocha. Liczba zgłoszonych zgonów wzrosła o 8 do 9156. Johna powiedziała, że szpitale są przygotowane i będą udostępniać łóżka intensywnej terapii pacjentom z COVID-19 w sposób rozłożony w czasie, jednocześnie stopniowo zmniejszając liczbę planowanych przyjęć na oddziały.


Według rejestru intensywnej terapii DIVI w Niemczech jest prawie 21 000 łóżek do intensywnej terapii, z których około 12 200 jest obecnie wolnych. Od poniedziałku na oddziale intensywnej terapii było 270 pacjentów z COVID-19, z których 130 było podłączonych do respiratorów.

Źródło: Reuters

Podobne artykuły

Kuchar-WnZ-naziwsko
Wyszło na Zdrowie

Antyszczepionkowcy w pułapce algorytmu

18 kwietnia 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Narodowe polowanie na szczepienia

18 grudnia 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także