Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Odwołuj wizytę, nie blokuj terminu. Warszawa rozpoczyna kampanię społeczną

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 12 kwietnia 2023 10:49

Odwołuj wizytę, nie blokuj terminu. Warszawa rozpoczyna kampanię społeczną - Obrazek nagłówka
Pixabay
Prawie 300 tysięcy zaplanowanych w ubiegłym roku wizyt w miejskich przychodniach i szpitalach w Warszawie nie odbyło się, bo pacjenci się na nich nie pojawili, informuje stołeczny Ratusz. W efekcie, czas oczekiwania na wizytę u lekarza się wydłuża. Tymczasem wystarczy jeden telefon, by odblokować zajęty termin.

– Chcemy uświadomić mieszkańcom i mieszkankom Warszawy, jak duża jest to skala. 300 tysięcy nieodwołanych wizyt to tylko dane z naszych podmiotów leczniczych z zeszłego roku, które dotyczą 9 miejskich szpitali i sieci przychodni. Mamy nadzieję, że dzięki kampanii i uświadomieniu mieszkańcom i mieszkankom, ogromu skali nieodwołanych wizyt osoby, które nie mogą przyjść na umówioną konsultację odwołają ją, a z tego terminu będzie mógł skorzystać inny pacjent – podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

W 2022 r. w miejskich przychodniach i szpitalach nie odwołano łącznie 297 274 wizyt, które zostały wcześniej umówione w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia stomatologicznego, opieki psychiatrycznej czy rehabilitacji leczniczej. Ponad 35 tys. terminów nie zostało wykorzystanych w ramach konsultacji w przychodniach przyszpitalnych, a blisko 260 tys. to nieodwołane wizyty w przychodniach miejskich na terenie całej Warszawy.

Urząd m.st. Warszawy, chcąc walczyć ze zjawiskiem nieodwoływania wizyt przez pacjentów, startuje z kampanią pod hasłem „Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe” Akcja informacyjna potrwa przez najbliższe 4 tygodnie – w środkach transportu miejskiego będą emitowane spoty.

Oprac. na podst. um.warszawa.pl

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także