Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Personel medyczny WIM rozpocznie misję w Stanach Zjednoczonych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 23 kwietnia 2020 09:11

Personel medyczny WIM rozpocznie misję w Stanach Zjednoczonych - Obrazek nagłówka

23 kwietnia br. wyruszy do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej misja medyczna organizowana przez Wojskowy Instytut Medyczny. Celem misji jest wymiana doświadczeń, prezentacja dobrych praktyk i zintensyfikowanie współpracy w dziedzinie doskonalenia sposobów organizacji systemu ochrony zdrowia w walce z epidemią koronawirusa, a także polskich i europejskich osiągnięć w leczeniu chorych z COVID-19.

W misji bierze udział personel medyczny posiadający szerokie kompetencje w obszarze zagadnień będących przedmiotem spotkań z przedstawicielami amerykańskiej służby zdrowia. Wiedza i doświadczenia nabyte w walce z epidemią w kraju, ale także poza jego granicami, jak choćby podczas odbytej niedawno misji humanitarnej we włoskiej Lombardii, jest doskonałym kapitałem jaki Wojskowy Instytut Medyczny oraz polska służba zdrowia mogą przenieść do kraju o największej dziś liczbie osób zarażonych oraz zmarłych z powodu COVID-19.

Misja medyczna udaje się do Chicago, największego skupiska Polonii w Stanach Zjednoczonych. Program trwającej 7 dni wizyty przewiduje spotkania seminaryjne, ale także realizowane w formie webinariów z personelem medycznym placówek służby zdrowia.
Miejscem spotkań będą szpitale i lokalne centra medyczne, gdzie zgodnie z programem misji nasz personel podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z opieką i leczeniem chorych z COVID-19.

Interesująco zapowiada się także spotkanie z personelem medycznym oraz projektantami powstającego obecnie z udziałem US Army największego tymczasowego szpitala w Chicago, w którym docelowo, jednoczasowo pomoc ma otrzymywać 2250 chorych zarażonym koronawirusem. Szpital powstaje McCormick Convention Center i zgodnie z zapowiedziami władz miasta jeszcze w tym tygodniu przyjmie pierwszych pacjentów.

W misji WIM do USA będzie uczestniczyć 9 medyków, dla których wyjazd będzie bardzo intensywnym czasem spotkań, szkoleń oraz wymiany doświadczeń, a jednocześnie kolejną okazją do nabycia praktycznej i teoretycznej wiedzy na temat tego jak skutecznie i efektywnie w wymiarze wiedzy medycznej i współczesnej technologii walczyć z największą epidemią choroby zakaźnej, jaka dotknęła świat w okresie minionych 100 lat.

Nauka i praktyczne umiejętności zdobyte podczas misji posłużą również do wsparcia krajowych projektów skoncentrowanych na doskonaleniu metod i sposobów opieki na chorymi z COVID-19, w których aktywnie dziś uczestniczy Wojskowy Instytut Medyczny.

Źródło: WIM

Tematy

COVID-19 / koronawirus / WIM

Podobne artykuły

4096-2734-max
9 kwietnia 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także