Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Pierwsze umowy na e-Gabinet+ podpisane

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 27 września 2022 10:51

Pierwsze umowy na e-Gabinet+ podpisane - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Pierwszych dziesięć placówek podpisało umowy na wsparcie z projektu e-Gabinet+, poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Gabinety POZ otrzymają sprzęt komputerowy i dostęp do aplikacji ułatwiającej obsługę pacjentów i raportowanie do NFZ.

„Już pierwsze 10 placówek podpisuje umowy na wsparcie z projektu "e-Gabinet plus". Dostaną sprzęt komputerowy oraz dostęp do aplikacji "e-Gabinet plus". Wnioski można składać elektronicznie do końca października. Projekt jest finansowany ze środków REACT-EU”, czytamy na Twitterze resortu zdrowia.

- Informatyzacja gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej to sprawniejsza obsługa pacjentów i brak papierowej biurokracji związanej choćby z ordynacją leków czy wypisywaniem skierowań. Polska jest w czołówce państw, które zwiększają zakres realizacji projektów szeroko pojętego e-zdrowia. Ten projekt to często wsparcie dla małych gabinetów, poza dużymi miastami, których nie stać na sprzęt komputerowy – mówił w połowie września minister zdrowia Adam Niedzielski, ogłaszając nabór wniosków.

Maksymalna wartość wsparcia rzeczowego dla każdej placówki POZ wynosi 68 tys. zł. Pula pieniędzy na realizację projektu to 95 mln zł.

Zobacz także