Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Premier

Pierwszy pacjent zostanie zaszczepiony w szpitalu MSWiA

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 22 grudnia 2020 14:39

Pierwszy pacjent zostanie zaszczepiony w szpitalu MSWiA - Obrazek nagłówka

Mateusz Morawiecki:

Codziennie #COVID19 zbiera swoje śmiertelne żniwo. Nie ma jeszcze lekarstwa, ale jest szczepionka. Dzisiaj mogłem na własne oczy zobaczyć jak będzie wyglądał proces szczepienia.

Drugiego dnia świąt przyjadą do Polski pierwsze szczepionki. Prawdopodobnie już w pierwszym tygodniu stycznia Europejska Agencja Leków zatwierdzi drugą szczepionkę - firmy Moderna. Ją tez mamy zamówioną.

Już w pierwszym tygodniu Nowego Roku Europejska Agencja Leków prawdopodobnie zatwierdzi drugą szczepionkę przeciw COVID-19

Pierwszy pacjent w Polsce zostanie zaszczepiony przecie COVID-19 w szpitalu MSWiA w Warszawie

Te święta mogą okazać się punktem zwrotnym. Zadbajmy o to, aby spędzić je w kameralnym gronie rodzinnym. Od naszej odpowiedzialności zależy, czy spędzimy te święta z bliskimi również w kolejnych latach.

Szczepionka jest światełkiem w tunelu - coraz większym i bardziej pozytywnym. Wkrótce po świętach przystąpimy do Narodowego Programu Szczepień, który będzie największym zadaniem logistycznym, z jakim mierzymy się w dzisiejszych czasach.

Szczepionka będzie przełomem dla zdrowia ludzi, ale też przełomem dla gospodarki. Im szybciej sie zaszczepimy, tym szybciej gospodarka wróci do normalności.

Szczepionka będzie dobrowolna, ale zachęcam wszystkich do zaszczepienia się. Im szybciej zwalczymy wirusa, tym szybciej wrócimy do normalności i ochronimy miejsca pracy oraz gospodarkę.

Michał Dworczyk:

Pierwsze 10 tys. szczepionek trafi do Polski 26 grudnia. - Do końca roku Polska otrzyma 300 tys. dawek preparatu. Do końca stycznia łącznie 1,5 mln - pozwoli nam to do tego czasu zaszczepić ok. 750 tys. pacjentów.

Priorytety szczepień. W etapie zero szczepiony będzie personel medyczny, w etapie pierwszym m.in. pensjonariusze DPS-ów i seniorzy.

W grupie 0, która obejmuje przede wszystkim personel pracujący w podmiotach leczniczych, do dzisiaj zgłosiło się 300 tys. osób do szczepienia, ale nabór cały czas trwa. Chcemy zaapelować, żeby wszyscy wykorzystali ten czas na zgłoszenia.

22 grudnia resort zdrowia poinformował o 7 192 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw:
mazowieckiego (884),
kujawsko-pomorskiego (768),
śląskiego (719),
pomorskiego (697),
warmińsko-mazurskiego (578),
wielkopolskiego (574),
lubelskiego (524),
łódzkiego (453),
dolnośląskiego (409),
zachodniopomorskiego (391),
podkarpackiego (225),
małopolskiego (196),
podlaskiego (172),
świętokrzyskiego (153),
lubuskiego (141),
opolskiego (93).
215 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
Z powodu COVID-19 zmarły 72 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 237 osób.
Liczba zakażonych koronawirusem: 1 214 525/25 783 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń.
Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Źródło: MZ

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także