Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej przedłużony

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 20 grudnia 2022 10:56

Pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej przedłużony - Obrazek nagłówka
– Sieć onkologiczna wejdzie w życie najpóźniej od drugiego kwartału przyszłego roku – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu zapowiadał, że pilotaż będzie przedłużony. Do konsultacji przekazano Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci onkologicznej.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 grudnia 2018 r. w sprawie programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci onkologicznej pilotaż sieci onkologicznej kończy się z dniem 31 grudnia 2022 r. Wydłużenie terminu zakończenia pilotażu jest niezbędne w celu zapewnienia ciągłości pilotażu w województwach włączonych do programu pilotażowego do czasu wejścia w życie projektowanej ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej, której celem jest wprowadzenie rozwiązań przetestowanych w ramach programu pilotażowego w całym kraju.

Projekt rozporządzenia określa datę zakończenia pilotażu na dzień 31 marca 2023 r. dla wszystkich ośrodków biorących udział w programie pilotażowym. Mając na uwadze, że docelowe zmiany systemowe, które zostaną wprowadzone na mocy przywołanej w pkt 1 OSR ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej, powstały na podstawie doświadczeń z programu pilotażowego, zasadne jest więc zachowanie ciągłości modelu pilotażowego w objętych pilotażem województwach. Wydłużenie terminu zakończenia pilotażu zapewni ciągłość kompleksowej opieki nad pacjentami onkologicznymi.

Projekt: TU

Źródło: RCL

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także