Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

MZ: Pilotaż w centrach zdrowia psychicznego przedłużony o rok

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 17 lipca 2023 13:28

MZ: Pilotaż w centrach zdrowia psychicznego przedłużony o rok - Obrazek nagłówka
Do konsultacji przekazano Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego.

Zmiana rozporządzenia dotyczy wydłużenia możliwości udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w ramach programu pilotażowego. Wydłużenie czasu trwania pilotażu jest niezbędne dla zakończenia procesu ewaluacji rozwiązań przetestowanych w pilotażu oraz przygotowania narzędzi mających na celu przeniesienie wypracowanych założeń do systemu ochrony zdrowia psychicznego dla dorosłych.

Wydłużenie czasu trwania pilotażu umożliwi przeprowadzenie w sposób kompleksowy niezbędnych działań ewaluacyjnych w zakresie pilotażu oraz umożliwi również jednoczesne podjęcie działań analityczno-koncepcyjnych w zakresie przygotowania odpowiednich rozwiązań legislacyjnych mających na celu wdrożenie i zaadaptowanie przetestowanych w ramach pilotażu rozwiązań do całości systemu ochrony zdrowia psychicznego. Kluczowe dla możliwości wdrożenia rozwiązań przetestowanych w pilotażu jest m.in.: przeprowadzenie adekwatnych i niezbędnych prac legislacyjnych dotyczących ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, jak również nowelizacja rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 19 czerwca 2019 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (Dz. U. z 2019 r. poz. 1285 z późn. zm.).

Zrzut ekranu 2023-07-17 o 13.34.15

Źródło: RCL

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także