Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Polska przekazała Ukrainie ponad 127 ton sprzętu medycznego

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 25 sierpnia 2021 12:51

Polska przekazała Ukrainie ponad 127 ton sprzętu medycznego  - Obrazek nagłówka
Fot: Andrzej Hrechorowicz; prezydent.pl

We wczorajszym dniu Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w spotkaniu w centrum logistycznym BIOKON w Kijowie, na którym Polska przekazała pomoc solidarnościową stronie Ukraińskiej. W transporcie znalazł się m.in. sprzęt medyczny, który ma pomóc w walce z pandemią w tym kraju, w tym szczepionki na COVID-19. Ma on znacząco pomóc Ukrainie, która nieustannie od 2014 roku zmaga się z wojną domową, która znacząco wpływa na sytuację ekonomiczną tego kraju.

– Mam nadzieję, że ten sprzęt pomoże ludziom, pomoże tym, którzy tutaj na Ukrainie walczą o życie innych – lekarzom, pielęgniarkom. Ale chciałbym, aby był to także widomy znak solidarności i przyjaźni – tego, że Polska jest dobrym sąsiadem, który jest wtedy, gdy jest potrzebny. Czyli to prawdziwy przyjaciel, którego poznaje się w trudnej sytuacji, poznaje się w biedzie. Chciałbym, żeby Polska tak była postrzegana tu, na Ukrainie – powiedział Andrzej Duda w czasie spotkania.

Polska przekazała stronie ukraińskiej ponad 127 ton sprzętu medycznego, materiałów medycznych i ochronnych. Wśród nich znajdują się również szczepionki na COVID-19. Wartość sprzętu szacuje się na ok. 18 mln zł. Unia Europejska od początku konfliktu przekazała ponad miliard euro na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Źródło: Kancelaria Prezydenta

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.