Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Porozumienie Rezydentów z nowym przewodniczącym

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 23 stycznia 2023 09:10

Porozumienie Rezydentów z nowym przewodniczącym - Obrazek nagłówka

Nowym przewodniczącym Porozumienia Rezydentów został lek. Sebastian Goncerz.

- W dniu dzisiejszym (20 stycznia) rezygnowałem z funkcji przewodniczącego Porozumienia rezydentów - poinformował na TT Wojciech Szaraniec.

PR OZZL to organizacja zrzeszająca lekarzy w trakcie specjalizacji w Polsce. Jej początki sięgają 2007 roku, kiedy została powołana, by walczyć o lepsze warunki pracy i płacy rezydentów. Po wywalczonej wtedy podwyżce i poprawie warunków specjalizacji PR OZZL wygasiło swoją działalność.
Niestety, uzyskane wtedy stawki wynagrodzeń, jak i przepisy, które polepszyły sytuację rezydentów, przez kolejne lata nie uległy rewaloryzacji.
Młodzi lekarze znów wzięli sprawy w swoje ręce i 24 października 2015 roku w Warszawie reaktywowali Porozumienie Rezydentów OZZL. Motywacją była konieczność, by lekarze w trakcie specjalizacji mieli swojego oficjalnego przedstawiciela w rozmowach z Rządem RP i Ministerstwem Zdrowia.
Oficjalne struktury Porozumienia Rezydentów OZZL tworzyło w różnym czasie wiele osób.
Razem ze wspierającą nas społecznością lekarską przeprowadziliśmy rozmaite akcje, happeningi i manifestacje odnosząc wiele sukcesów poprawiających sytuację lekarzy (stażystów, w trakcie specjalizacji, specjalistów), jak i ogólną jakość Ochrony Zdrowia w Polsce…
… jednakże równie wiele pozostaje jeszcze do zrobienia, a środowisko lekarskie potrzebuje większej jedności, byśmy wspólnie dalej zmieniali na lepsze rzeczywistość widzianą z oczu lekarzy, jak i pacjentów (którymi przecież sami także jesteśmy).

Źródło: TT

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także