Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Chiny

Powoli rośnie liczba importowanych zakażeń koronawirusem

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 12 kwietnia 2020 10:02

Powoli rośnie liczba importowanych zakażeń koronawirusem - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
W Chinach, według danych Narodowej Komisji Zdrowia (NHC), 11 kwietnia odnotowano 99 nowych zakażeń koronawirusem. To najwyższy od miesiąca skok zachorowań. Tylko dwa z nich są pochodzenia lokalnego, reszta to przypadki importowane i najwięcej z nich znajduje się w Szanghaju.

Aż 51 dotyczy podróżujących z Rosji, jeden z Kanady. Ponadto, nowo zgłoszone bezobjawowe przypadki podwoiły się do 63 osób. Ogółem zarejestrowano już 1280 zaimportowanych przypadków, spośród nich 481 wypisano ze szpitala, a 36 jest w stanie ciężkim.

Północno-wschodnia prowincja Heilongjiang zarejestrowała 11 nowych przypadków, wszystkie odnoszą się do obywateli Chin podróżujących z Rosji. Łączna liczba infekcji w kraju wynosi teraz 82052, a liczba ofiar śmiertelnych 3339.

Rzecznik NHC, Mi Feng zwrócił się do społeczeństwa z prośbą o wzmocnienie środków ochronnych i unikanie zgromadzeń. Liczba osób zakażonych koronawirusem rośnie, ponieważ ruszyła fala powrotów setek mieszkańców Chin z zagranicy do domów. Powracający są poddawani kontroli bezpieczeństwa przed skierowaniem ich na dwutygodniową kwarantannę.

Źródło: Economic Times

Tematy

chiny / koronawirus

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także