Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Michał Dworczyk

Przekroczyliśmy 8 mln 200 tys. wykonanych szczepień

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 15 kwietnia 2021 10:42

Przekroczyliśmy 8 mln 200 tys. wykonanych szczepień - Obrazek nagłówka
W czwartek odbyła się konferencja szefa KPRM Michała Dworczyka, rzecznika rządu Piotra Müllera, oraz prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorza Cessaka.

Michał Dworczyk:

Dobrą informacją jest to, że dzisiaj przekroczyliśmy 8,2 mln wykonanych szczepień. Narodowy Program Szczepień zgodnie z zapowiedziami i dostawami szczepionek dynamicznie przyspiesza.

Od początku tygodnia mamy ponad 891 tys. nowych zarejestrowanych pacjentów na konkretne terminy szczepień. To dobre wyniki. Dziękujemy za to i prosimy, żeby wykorzystywać tę możliwość i żeby wszyscy, którzy mogą, zapisywali się na szczepienia.

Dzisiaj ruszyły szczepienia dla kolejnego rocznika i od północy zapisało się już ponad 50 tys. osób. Dziękuję wszystkim pracującym w punktach szczepień. To są dni pełne wyzwań, ale utrzymujemy odpowiednią dynamikę NPS.

Zgodnie z naszymi zapowiedziami zostały wczoraj opublikowane szczegółowe wytyczne MZ i GIS dot. organizacji punktów szczepień. Dotyczy to punktów drive-thru i Punktów Szczepień Powszechnych.

Dzisiaj ruszają pierwsze punkty drive-thru. Kolejne punkty będą sukcesywnie uruchamiać szczepienia w tej formule, z czego bardzo się cieszymy.

W poniedziałek ruszą w pilotażu Punkty Szczepień Powszechnych. Najpierw 16 punktów, po jednym w każdym województwie.

Napłynęło sporo zgłoszeń z samorządów. Zgłoszenia były weryfikowane z NFZ. Ostatecznie pozytywnie zweryfikowano te, które spełniają wszystkie kryteria i wymagania. Zakwalifikowano 471 nowych punktów, które dołącza do 6500 punktów.

Za pośrednictwem wojewodów i NFZ będziemy tworzyć dodatkowe Punkty Szczepień Powszechnych tak, żeby każdy Polak miał łatwy dostęp do szczepień.

W przyszłym tygodniu 19 i 20 kwietnia rusza pierwszych 16 pilotażowych Punktów Szczepień Powszechnych. Pan premier razem z prezydentem Legnicy otworzą pierwszy taki punkt w Legnicy.

Przypomnijmy:

W czwartek MZ poinformowało na Twitterze o 21 130 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (3142), mazowieckiego (2555), wielkopolskiego (2495), dolnośląskiego (2277), małopolskiego (1747), łódzkiego (1300), kujawsko-pomorskiego (1085), pomorskiego (1008), podkarpackiego (923), lubelskiego (892), zachodniopomorskiego (824), świętokrzyskiego (659), opolskiego (638), warmińsko-mazurskiego (520), lubuskiego (505), podlaskiego (374). 186 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarło 175 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 507 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 2 642 242/60 612 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Źródło: MZ, Twitter

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.