Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Przegląd prasy

Ratownicy medyczni domagają się takiego dodatku do pensji, jaki dostają pielęgniarki

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 września 2018 10:02

Ratownicy medyczni domagają się takiego dodatku do pensji, jaki dostają pielęgniarki - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o zatwierdzonych zmianach w Narodowym Funduszu Zdrowia, ratownikach, którzy żądają dodatków takich, jakie otrzymały pielęgniarki.

Nasi drodzy kuracjusze. Są warci grube miliony

Takiego boomu nie było. Kolejne 22 gminy w Polsce ubiegają się o status uzdrowiska . Ten tytuł w prosty sposób przekłada się na pieniądze – informuje Patrycja Otto z Dziennika Gazety Prawnej.

Zmiany w planie Narodowego Funduszu Zdrowia zatwierdzone. Będą dodatkowe środki na podwyżki

Podwyżki dla lekarzy i pielęgniarek, nielimitowana rehabilitacja dla niepełnosprawnych, zwiększenie dostępności do specjalistów – między innymi na to Narodowy Fundusz Zdrowia dosypie dodatkowe środki z funduszu zapasowego. W sumie 1,3 mld zł jeszcze w tym roku. Wczoraj została podpisana zmiana tegorocznego planu finansowego.

Dyskryminacja w karetkach. Ratownicy medyczni domagają się takiego dodatku do pensji, jaki dostają pielęgniarki

Ratownicy medyczni domagają się takiego dodatku do pensji, jaki dostają pielęgniarki – teraz przysługuje im o połowę mniejszy. Rząd jest głuchy na ich postulaty, dlatego chcą, by nierównym traktowaniem zajęły się sądy pracy – informuje Agata Szczepańska z Dziennika Gazety Prawnej.

Roche. Innowacje tworzymy w Polsce

Działania realizowane w ramach tej inicjatywy mają na celu wprowadzenie nowej jakości i innowacyjnych rozwiązań w polskiej medycynie – informuje Rzeczpospolita.

Uprawa marihuany w Polsce lekiem na kłopot z dostępnością

Posłowie Kukiz'15 chcą naprawić głośną ustawę o medycznej marihuanie, która okazała się prawniczą wydmuszką – informuje Rzeczpospolita.

Medyczna spółka przedstawia wajchę

Po rozczarowujących wynikach Medicalgorthmics bierze się za cięcie kosztów – informuje Marcel Zatoński w Pulsie Biznesu.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także