Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Uniwersytet Kaliski złożył pozew przeciw NIL. Jest decyzja Sądu

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 13 października 2023 09:05

Uniwersytet Kaliski złożył pozew przeciw NIL. Jest decyzja Sądu - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages
Rektor Uniwersytetu Kaliskiego domagał się zamieszczenia sprostowania informacji zawartych na stronie internetowej NIL.

Tymczasem Sąd Apelacyjny w Łodzi oddalił wniosek rektora Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego o nakazanie Naczelnej Izbie Lekarskiej zamieszczenia sprostowania informacji zawartych na stronie internetowej NIL.

Przypomnijmy: W ocenie samorządu lekarskiego Uniwersytet Kaliski otworzył kierunek lekarski, nie mając odpowiedniej infrastruktury i zaplecza technicznego, a sam program studiów nie został dopasowany do standardów kształcenia, co skutkowało zawiadomieniem do prokuratury.

Po publikacji ww. komunikatu na stronie NIL, rektor Uniwersytetu Kaliskiego, również kandydat na senatora RP, złożył w trybie wyborczym (24-godzinnym) wniosek do Sądu Okręgowego w Kaliszu o zobowiązanie NIL do sprostowania opublikowanej informacji, poprzez zamieszczenie na stronie internetowej NIL, jakoby Uniwersytet Kaliski cechowała wysoka jakość kształcenia.

W odpowiedzi samorząd lekarski wskazał przede wszystkim, że informacja na stronie NIL jest zgodna z prawdą i dotyczy samej Uczelni, a nie ubiegającego się o mandat senatorski rektora Uniwersytetu Kaliskiego, czy tym bardziej jego interesów wyborczych.

Sąd Okręgowy podzielił argumenty Naczelnej Izby Lekarskiej i wniosek kandydata na senatora oddalił. Rektor Uniwersytetu Kaliskiego złożył zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który utrzymał w mocy decyzję Sądu I instancji.

Źródło: NIL

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także