Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Wielka Brytania

Służba zdrowia dostanie ponad 5 mld funtów, żeby "posprzątać" po pandemii

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 września 2021 10:28

Służba zdrowia dostanie ponad 5 mld funtów, żeby "posprzątać" po pandemii - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Wielka Brytania odłoży kolejne 5,4 miliarda funtów (7,5 miliarda dolarów) w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, aby pomóc Narodowej Służbie Zdrowia (NHS) pokryć dodatkowe koszty spowodowane pandemią COVID-19 i rozwiązać największy problem – utrudnienia w dostępie do leczenie pacjentów „niecovidowych”.

Listy oczekujących pacjentów na wykonanie rutynowych zabiegów, podstawowych badań zdają się nie mieć końca. Premier Boris Johnson powiedział, że leczenie pacjentów z koronawirusem stworzyło ogromne zaległości systemie. „Te fundusze trafią prosto na pierwszą linię frontu, aby zapewnić większej liczbie pacjentów leczenie, którego potrzebują” – dodał polityk.


Konfederacja NHS, która reprezentuje organizacje z sektora opieki zdrowotnej, ostrzegła w zeszłym tygodniu, że służba zdrowia będzie potrzebować około 10 miliardów funtów więcej rocznie, aby zmniejszyć zaległości wywołane COVID-19 i pokryć dodatkowe koszty pandemii. Łączna liczba osób, które potrzebowały opieki szpitalnej, wzrosła w czerwcu do 5,45 miliona, co jest najwyższą miesięczną liczbą od początku prowadzenia rejestrów.


Brytyjski minister zdrowia, Sajid Javid powiedział, że około 7 milionów osób, które mogły potrzebować skorzystać z opieki zdrowotnej podczas pandemii, nie miało do niej dostępu. Pogotowie ratunkowe obsłużyło w lipcu ponad 1 milion 999 połączeń – to najwyższa odnotowana miesięczna statystyka. Z danych wynika, że ponad 2 200 pacjentów po wypadkach czekało ponad 12 godzin na przyjęcie na oddział.

Źródło: Reuters

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także