Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Minister zdrowia

Spotkanie drugiego zakażonego koronawirusem na ulicy jest bardzo mało prawdopodobne

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 29 maja 2020 10:45

Spotkanie drugiego zakażonego koronawirusem na ulicy jest bardzo mało prawdopodobne - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

W czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem w programie „Gość Wiadomości" w TVP. Opowiedział o walce z epidemią koronawirusa.

Minister zdrowia powiedział, że będzie spadać niebezpieczeństwo zakażenia się wirusem na ulicy. Tłumaczył, że istnieją różnego rodzaju warunki, w których można zachorować na COVID-19. Są to m.in. transmisja pozioma, ogniska takie jak: kopalnie, fabryka. Transmisja pozioma oznacza wzajemne zarażanie się w przestrzeni publicznej, m.in. na ulicy.

- Wysoka liczba nowych zakażeń w transmisji poziomej mogłaby oznaczać, że mamy dużo chorych na ulicach. Jeżeli nie mamy tych transmisji poziomych dużo, to oznacza, że na ulicy spotkanie drugiego chorego jest bardzo mało prawdopodobne, więc można już zacząć luzować - szczególnie w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu - powiedział Szumowski.

- Nadal w pewnych warunkach należy zachowywać środki ostrożności, takie jak noszenie maseczek ochronnych. Oczywiście musimy nadal używać (maseczki) tam, gdzie ten dystans jest mniejszy, czyli w komunikacji i wewnątrz pomieszczeń, tam warto te maseczki jeszcze stosować - dodał.

Źródło: TVP

Zobacz także