Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

SUM będzie uczył „Organizacji Pomocy Humanitarnej” z najlepszymi

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 6 maja 2022 08:11

SUM będzie uczył „Organizacji Pomocy Humanitarnej” z najlepszymi - Obrazek nagłówka
Na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Bytomiu na kierunku Zarządzanie Ryzykiem Zdrowotnym (studia I stopnia) we współpracy z Polską Akcją Humanitarną utworzono nową specjalność: Organizacja Pomocy Humanitarnej.To nie przypadek, nie tylko dlatego, że Janina Ochojska, założycielka PAH, w 2017 roku otrzymała tytuł Doktora Honoris Causa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

- Liczne wydarzenia ostatnich lat, klęski żywiołowe, kryzysy uchodźcze, a ostatnio tragiczna wojna w Ukrainie pokazują, że trzeba umieć pomagać – wyjaśnia dr n. o zdrowiu Grzegorz Dziubanek, prodziekan bytomskiego wydziału i dodaje: - Uruchomienie specjalności „Organizacja Pomocy Humanitarnej” jest odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie na właściwie przygotowaną kadrę, posiadającą odpowiednie kompetencje w zakresie pomocy humanitarnej, niezbędnej w krajach szczególnie narażonych na skutki postępujących zmian klimatu oraz konsekwencje związane z niestabilną sytuacją geopolityczną.
Absolwent specjalności Organizacja Pomocy Humanitarnej będzie wyposażony w wiedzę w zakresie pomocy przedmedycznej, zapewnienia dostępu do żywności, czystej i bezpiecznej wody, środków higienicznych itp. Będzie znał problematykę skutków zdrowotnych kryzysów humanitarnych oraz sposoby minimalizacji wynikającego z nich ryzyka zdrowotnego.

Źródło: SUM

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.