Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Szpital wojewódzki w Szczecinie otworzył oddział hematologii

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 14 października 2022 10:05

Szpital wojewódzki w Szczecinie otworzył oddział hematologii - Obrazek nagłówka
fot. SPWSZ Szczecin
W sobotę (15.10.) rozpocznie pracę nowo otwarty oddział hematologii Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Uroczyste otwarcie oddziału odbyło się w Dniu Dawcy Szpiku.

Dotychczas pięciu lekarzy specjalistów w dziedzinie hematologii procowało w oddziale chorób wewnętrznych i onkologii. Pacjenci przyjmowaniu byli też w poradni hematologicznej, otwartej w lipcu ubiegłego roku.

– Pacjenci doskonale wiedzą, jak trudno dostać się do poradni czy do szpitala. Trzymam kciuki za kolejne jednostki, które mogłyby tworzyć ośrodki hematologiczne. Dla wszystkich nas jest miejsce, bo potrzeby w tym zakresie niestety są ogromne. Niebawem wystąpimy o miejsca rezydenckie, by móc w nowym oddziale kształcić kolejnych specjalistów w tej deficytowej dziedzinie – zapowiada – Małgorzata Usielska, dyrektor SPWSZ.

Na oddziale przygotowano 15 łóżek pobytu stacjonarnego i sześć łóżek dla przyjęć w trybie pobytu dziennego.

– Oddział na razie nie jest duży, ale mam nadzieję, że będzie się rozwijał. Kolejnym krokiem będzie dla nas uzyskanie dostępu do najnowocześniejszych leków i terapii. Niecierpliwie czekamy na programy lekowe. To od nich w dużym stopniu będzie zależał kierunek naszej działalności – mówi lek. Katarzyna Żybul kierująca oddziałem hematologii w Szpitalu Wojewódzkim.

Oddział hematologii Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego jest trzecim takim ośrodkiem w województwie zachodniopomorskim.

Oprac. na podst.: https://spwsz.szczecin.pl/

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.