Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Trzecia dawka szczepionki dla kolejnej grupy

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 września 2021 15:07

Trzecia dawka szczepionki dla kolejnej grupy - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Dzisiaj pojawi się zalecenie, by trzecia dawka dotyczyła również personelu niemedycznego w szpitalach - poinformował Wojciech Andrusiewcz, Rzecznik Ministerstwa Zdrowia .

Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś, że kolejna grupa otrzyma możliwość otrzymania trzeciej, przypominającej dawki szczepionki. Ma być to personel niemedyczny, pracujący w szpitalu, który ma często bezpośrednią styczność z osobami zakażonymi.

- Przed nami jest czwarta fala pandemii, a jedyną bronią, której możemy użyć, są szczepienia. Wiemy, że w sposób naturalny odporność po każdym szczepieniu po jakimś czasie wygasa - powiedział na konferencji wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Przypomnijmy, że od 24 września ruszyła rejestracja osób chętnych na zaszczepienie dodatkową dawką szczepionki. Zapisywać się mogą pracownicy ochrony zdrowia oraz osoby, które ukończyły 50 lat, pod warunkiem, że od zakończenia podstawowego schematu szczepienia minęło co najmniej sześć miesięcy. Szczepionki, które są dostępne w ramach tego programu to preparaty Pfizera oraz Moderny.

Źródło: Radio Zet

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także