Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Minister zdrowia

Z koronawirusem będziemy borykać się przez rok

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 14 kwietnia 2020 08:57

Z koronawirusem będziemy borykać się przez rok - Obrazek nagłówka
FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
- Będziemy powoli od 19 kwietnia odmrażać gospodarkę - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia wspomniał w rozmowie z Robertem Mazurkiem o noszeniu maseczek, które będzie obowiązywać już od przyszłego czwartku. - Ważne jest, żebyśmy zakrywali twarz. Mogą to być szaliki, chusteczki lub bawełniane maseczki. Maseczki chirurgiczne potrzebne są w szpitalach - powiedział.

Łukasz Szumowski powiedział, że możemy zapomnieć o takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory. - Możemy zakładać, że w wakacje nie będzie kolonii, nie będzie obozów. Nie ma żadnych danych naukowych, które mówią, że epidemia wygaśnie latem. Na świecie, gdzie temperatury są dużo wyższe, niż w Polsce, wirus jest obecny. Z epidemią będziemy borykać się przez rok. Tyle w mojej ocenie będzie trwała epidemia - wyjaśnił.

Już od 19 kwietnia rząd będzie stopniowo odmrażać gospodarkę. - Jeśli nie odmrozimy gospodarki, ludzie będą umierali nie na koronawirusa, ale na inne choroby, choroby rzadkie -zaznaczył.

Minister zdrowia poinformował, że w Polsce w tej chwili jest możliwość przeprowadzania 20 tys. testów na koronawirusa na dobę.

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także