Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

MZ przedłuża pilotaż programu leczenia dzieci uzależnionych od komputera

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 26 kwietnia 2023 08:10

MZ przedłuża pilotaż programu leczenia dzieci uzależnionych od komputera - Obrazek nagłówka
Do konsultacji przekazano Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego oddziaływań terapeutycznych skierowanych do dzieci i młodzieży problemowo korzystających z nowych technologii cyfrowych oraz ich rodzin.

W celu umożliwienia kontynuowania realizowanych w ramach programu pilotażowego świadczeń do czasu opracowania sposobu organizacji opieki nad pacjentami problemowo korzystającymi z nowych technologii cyfrowych oraz ich rodzin oraz przygotowania docelowych rozwiązań w oparciu o wyniki badania ewaluacyjnego konieczna jest zmiana rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 23 listopada 2021 r. w sprawie programu pilotażowego oddziaływań terapeutycznych skierowanych do dzieci i młodzieży problemowo korzystających z nowych technologii cyfrowych oraz ich rodzin (Dz. U. poz. 2253, z poźn. zm.) polegająca na wydłużeniu czasu realizacji programu pilotażowego do dnia 30 czerwca 2024 r.

Rekomendowane rozwiązanie, w tym planowane narzędzia interwencji, i oczekiwany efekt:
W projekcie rozporządzenia dokonano zmiany § 4 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 23 listopada 2021 r. w sprawie programu pilotażowego oddziaływań terapeutycznych skierowanych do dzieci i młodzieży problemowo korzystających z nowych technologii cyfrowych oraz ich rodzin przez wydłużenie o rok programu pilotażowego, w konsekwencji czego okres realizacji programu pilotażowego będzie trwał do dnia 30 czerwca 2024 r.

Źródło: RCL

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także